A leányfalui Faluház az 1960-as években épült Petőfi Sándor Művelődésiház 2010-ben történt újjáépítésével jött létre. A beruházás európai uniós forrásból, Vadász György Kossuth-díjas és Ybl-díjas építész tervei alapján történt. Az épület a 100 fős színháztermével, Kádár Tibor festőművész alkotásait felvonultató termével a település kulturális és közösségi központja, a helyi civil szervezetek otthona.
A Faluház melletti épületegyüttes egyike Leányfalu legrégebbi villáinak. Klein Árpád pesti bőr nagykereskedő neobarokkos kialakítású nyári otthona az államosítást követően szakszervezeti irodaként és szolgálati lakásként is működött.
A villa a rendszerváltás után gazdátlanná vált, majd a romosodó épület 2006-ban Leányfalu Nagyközség Önkormányzata tulajdonába került. 2007-ben az önkormányzat felújította a villa víztornyos melléképületét, melyben a Ravasz Lászlóról elnevezett könyvtár kapott otthont. 2017-ben az önkormányzat újjáépítette az épület födémszerkezetét és tetőzetét, megóvva ezzel a villát az összeomlástól.
Az évek folyamán számos ötlet merült fel a pusztuló épület és a gondozatlan kertjének hasznosítására, de a szükséges anyagi források híján ezek egyike sem tudott megvalósulni. 2019-ben született meg az elképzelés, hogy az épület a településhez kötődő, országosan ismert, nemzetközileg elismert egyházi személyiségeket bemutató kiállítótérnek adjon otthont. Magyarország Kormánya 2021-ben biztosította a szükséges forrást a létrehozandó Ravasz László Emlékház megvalósításához.
A Klein-villa és kertje teljes körű rekonstrukciójára kiírt építészeti tervpályázatot Lukács Péter vezette HAEMUS Építész Műhely Kft. nyerte el. Építészeti koncepciójukban a korabeli és a modern építészeti elemek egységes összképet mutatnak, „Meg kívántam mutatni azt az eltökélt szellemiséget, amely Ravasz László püspök fél évszázados tevékenységét jellemezte, aki a legnehezebb időkben is meg tudta őrizni, át tudta adni hitét a magyarságnak. Reményt adott, fényt hozott, erőt sugárzott az embereknek. Úgy éreztem, hogy ezt úgy lehet leginkább megjeleníteni, ha minél szikárabb ez az egység, mely ellenáll az időnek. A gyötrelmeket jelképezi a fröcskölt, rücskös felszín és a sok szín. Megkopik, megreped, megöregszik, de áll és jelen van a múló időben.”
Az épületben a Ravasz László református püspök, Katona Puszta Sándor katolikus pap, költő, Kölley György katolikus pap, cserkészvezető, valamint a református Filadelfia diakonisszák munkásságát bemutató interaktív kiállítás, valamint a Ravasz-emléktér Eleőd Ákos Ybl-díjas építész és kiállítástervező munkája.
Az épületben helyet kapott egy 80 fős rendezvényterem, mely konferenciák, kulturális programok, családi események befogadására is alkalmas, kedvelt esküvői helyszín.
Az épület előtt álló Ravasz László-szobor Kutas László Kossuth-díjas szobrászművész alkotása.
Az emlékház, a faluházzal és könyvtárral, Duna-parti parkjával Leányfalu közösségi, kulturális és turisztikai szolgáltató egység
Pórfi-Helvey-nyaraló (Szent Imre herceg u.19.)
Már az 1860-as években állt itt egy téglalap alakú présház, amit később kibővítettek. Első ismert tulajdonosa Pórfi Ferenc kalaposmester volt, aki a kiegyezés alkalmával Ferenc József fejére „szabta” a koronát. 1921-ben már Helvey Laura, a Nemzeti Színház színésznője és örökös tagja „a társalgás és beszédtechnika virtuóza” az épület tulajdonosa.
Vámossy-villa (Szent Imre herceg u.17.)
Dr. Vámossy Mihály, a Lónyai utcai Református Gimnázium tanára az első betelepülők egyike, az 1860-as években vásárolta meg a présházat, amelyet később a híres építész, Padányi Gulyás Jenő tervei szerint átépítettek. Vámossy Mihály, majd fia, Zoltán, neves gyógyszertan professzor, a Leányfalusi Társadalmi és Szépítő Egyesület elnökeként is, tevékenyen dolgoztak a falu felvirágoztatásáért.
Hetényi-Magyar-villa (Szent Imre herceg u.7.)
Az egykori présházat az 1930-as évek végén dr. Hetényi Géza belgyógyász vásárolta meg. Márai Sándor író gyakori vendég volt a Hetényi-háznál, miután a főváros ostromának kezdetekor, 1944-ben a falu északi részén, az Erdész utcai Gergely-villába költözött. A házat később dr. Magyar Imre orvosprofesszor vette meg.